JAK DĚLÁ FRETKA? ...FRET, FRET!!!

FRETČÍ MINIOLYMPIÁDA CHOVATELŮ

A PŘÍZNIVCŮ FRETEK V BRNĚ

 

 

První říjnová sobota se opravdu vydařila. Modrá obloha, sluníčko svítilo jakoby ani nebyl podzim, po terase Lužáneckého centra volného času poskakují veverky a zvědavě okukují, co že se to tady chystá.

Fretky si vyrazily se svými lidičkami na olympiádu! Dráha na probíhání, slalom mezi překážkami, papání dobrůtek na čas.

Pod veterinárním dozorem Dr. Jekla a Dr. Hauptmana (a tentokrát i pod kontrolou z krajské veterinární správy) se schází celkem 18 fretek a kolem 50 lidí. Fretečky se seznamují, letošní mláďata i starší borci postupně absolvují různé disciplíny - mladí nadšení, ti staří spíše opatrní a ne příliš ochotní. Všichni absolvují ještě jednu novinku - popisný svod, kdy naše nové rozhodčí, Soňa a Dáša, slovně hodnotí barvy, kondici a taky stav péče lidí o své fretky. Dlouhé drápky, špinavé uši, či zuby - nic jim neuteklo. Na závěr hodnocení dostává každá fretka protokol o prohlídce.

Unavené fretky usínají v náručích svých majitelů, vyhodnocení soutěže je jim už úplně jedno. Každá freťulka si odnáší ze soutěže nějakou cenu, absolutní vítězka Tina dostává kromě hračky batoh od našeho dlouholetého sponzora Zooplusu Brno.

Druhá část setkání v době, kdy už fretky spí, je odborné vzdělávání pro veřejnost - naši veterináři, Dr. Jekl a Dr. Hauptman, odpovídají na dotazy a vykládají o novinkách v péči o fretky - dovídáme se o chemické kastraci pomocí implantátu (pro samce i samice).

Kdyby fretky mohly mluvit, určitě by nás pochválily a řekly by nám: Zase brzy naplánujte něco podobného, líbilo se nám to!

 

(tento pěkný článek napsala MUDr. Milada Dvořáková pro časopis FerretNews, DĚKUJEME)

! POZOR !
7.února 2015
(sobota)
Mezinárodní výstava fretek
v Lužánkách
Cidík :)

Cidík :)

Tak na ukázku sem dávám jednu fotku :)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one